Dalyan Turtle Beach Hotel - Dalyan Ana Sayfa Otelimiz Odalarýmýz Dalyan Aktivite Galeri Ýletiþim
Caretta Caretta İztuzu sahili dev kaplumbağalar Caretta Carettalar ile dünyaca ünlendi. Caretta Carettalar her yıl yumurtlamaya buraya geliyorlar. Kumsala yumurtalarını bırakıyor ve denize dönüyorlar. Vakti gelipte yumurtadan çıkan yavrular tamamen içgüdüleriyle ayışığının denizde yarattıgı yakamozu izleyerek denize yöneliyorlar. Kumsalı katedip denize ulaşmak yavru Carettaların minik adımları ile bütün gece boyunca sürebiliyor... Büyüyüp de yumurtlama dönemine ulaşanları içgüdüleri tekrar dünyaya geldikleri bu sahile çekiyor. Yumurtadan çıktıkları İztuzu sahiline bu kez yumurtlamaya geliyorlar.  
İztuzu Plajı Dünyanın doğallığını en iyi koruyan 2.plajı olma özelliğine sahip 5400 m. uzunluğundaki İztuzu Plajı, altın sarısı ve incecik kumları,tatlı ve tuzlu suda aynı anda yüzme şansını sunan, berrak ve sığ denizi, özellikle öğleden sonraları hafif hafif esen rüzgârı ile gerçekten görülmeye değerdir.Bu plaja labirent şeklindeki su kanalı yoluyla gidildiğinde eşsiz kaya mezarları ve doğa manzarası size eşlik eder. İztuzu plajı aynı zamanda soyu tükenmekte olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının dünya üzerinde yumurtlamak için seçtikleri nadir kumsallardan biridir.  
Kaya Mezarları Zamanın tüm etkisine rağmen 3000 yıldır ayakta duran Kralların ihtişamlı kaya mezarları yalnız nefis bir Dalyan manzarası sunmakla kalmıyor aynı zamanda insanlığın mucizelerinden birini de gözler önüne seriyor. Denizden 3 km. kadar içeride bulunan ve M.Ö. VIII yy da kurulduğu düşünülen Kaunos antik şehri de bir başka görülmeye değer noktadır. Kaunos Akdeniz'in en gizemli,mistik kentlerinden biridir.Marmaris,Köyceğiz ve Sarıgerme arasında yer alır. Kaunos harabeleri Dalyan'a bir kilometre uzaklıktadır.Kaunos'a karayoluyla ya da deniz motorlarıyla gidilebilir  
Dalyan